March 2, 2018

Pomoc Drogowa 690 62 62 60

Całodobowa Laweta Gliwice Śląsk

Złomowanie pojazdów Gliwice

Prowadzimy kompleksowy recykling pojazdów w miastach m.in. Gliwice, Zabrze, Bytom, Knurów, Chorzów, Katowice i innych miastach Śląska i Opolszczyzny. Auta odbieramy własną auto-lawetą dopełniając wszystkich formalności w miejscu wcześniej ustalonym, bądź u nas w firmie. Złomując auto otrzymują Państwo wszelkie dokumenty niezbędne do wyrejestrowania w Urzędzie Miejskim bądź u Starostwa Powiatowego, oraz w ubezpieczalni (dzięki czemu dostaną Państwo zwrot niewykorzystanej składki OC, od ubezpieczyciela).

Jak przebiega procedura złomowania samochodu:

  1. kontaktujecie się Państwo z naszym konsultantem pod nr. tel 690 62 62 60, gdzie ustalana jest kwota za samochód, którą nasza firma wypłaci.
  2. Po ustaleniu ceny przyjeżdżamy po samochód, bądź czekamy na Państwa w siedzibie naszej firmy.
  3. Po wypełnieniu wszystkich niezbędnych dokumentów następuje unieważnianie dowodu rejestracyjnego, karty pojazdu (jeżeli była wydana) oraz tablic rejestracyjnych.
  4. Cały komplet otrzymują Państwo z powrotem, gdyż jest on wymagany podczas wyrejestrowania w urzędzie.

 

Jakie dokumenty są potrzebne do złomowania samochodu:

  1. Dowód rejestracyjny (w przypadku braku dowodu z powodu kolizji – pokwitowanie policji o zatrzymaniu dowodu rejestracyjnego, jeżeli dowód zaś został zagubiony bądź skradziony – wtedy wymagane jest zaświadczenie z Wydziału Komunikacji potwierdzające rejestracje samochodu)
  2. Karta pojazdu – jeżeli została wydana, w przypadku jej zagubienia wymagane jest stosowne oświadczenie właściciela pojazdu.
  3. Gdy samochód został zakupiony, ale nie przerejestrowany to aktualny właściciel musi posiadać umowę (umowy) z poprzednimi właścicielami – wymagana jest ciągłość umów.

 

Co w sytuacji, gdy niezbędne jest złomowanie auta, a właściciel z różnych powodów nie może być obecny podczas tego procesu?

  1. W dzisiejszych czasach wiele rzeczy można załatwić za kogoś dysponując odpowiednim upoważnieniem od właściciela/właścicieli lub współwłaściciela (gdy tylko jeden współwłaściciel jest obecny). W zakładce – dokumenty do pobrania

 

kliknij aby zadzwonić: 690626260

linktak

Napisz do nas!

Imię i nazwisko (wymagane)

Adres email (wymagane)

Temat

Treść wiadomości

Holowanie i autolaweta Gliwice
5